Házená

Zákolany - Pozdeň B 2:1 p.k.

B-Tým  02. září 2016  06:51
Jednadvacet lidí si čutlo ...
Celé to vypadalo jak nějaký přáteláček. Hostů se sešlo deset, domácích bylo jen o jednoho víc. Na hřišti se od začátku hrálo v příjemné atmosféře a když slunce zapadlo za vysoký kopec, tak i v příjemném počasí. Z této selanky se jako první vytrhly domácí Zákolany. Nejprve jejich šanci vykopl z branky M. Koded, ale o pár minut později už dokázali hlavou skórovat. Po této brance se začali dít věci nevídané. Domácí drželi míč a kombinovali v okolí středového kruhu. Když už se pokusili proniknout blíže k brance, míč jim pozdeňští většinou snadno odebrali a následovala kolmá přihrávka za obranu a úprk některého z mladších hráčů na osamělého brankáře domácích. Ten několikrát vyhrál sprinterský souboj a míč odkopl, párkrát hosty zradilo zpracování a obránci se stihli vrátit, často se také netrefili do zařízení a gólman předvedl několik pěkných zákroků. Takže poločas 1:0.
Druhá půlka byla to samé. Stereotypní kombinace domácích a stereotypní zahazování samostatných úniků ze strany Pozdně. Ve snaze toto změnit hosté trochu změnili rozestavení a na hrot vysunuli M. Kodeda. Nejdříve se i jemu nedařilo protrhnout střeleckou smůlu, ale pak to přišlo. Akce sice kostrbatá, přesto úspěšná. M. Koded prakticky z nulového úhlu, kam ho vyhnal brankář, našel někde skulinku a v 79.minutě bylo vyrovnáno.
Pak se zase pokračovalo ve stejném duchu, pozdeňští odmítli několik příležitostí k vedení a domácí vystřelili jednou z trestného kopu vedle branky nudícího se gólmana Zeleného. Pokud by se v hostujícím týmu našel jeden pohotovější střelec a domácí nezměnili svůj přístup k bránění, tak by dvouciferná výhra byla reálná. Takhle hosté získali bodík za remízu.