MEM 2013      MEŽ 2013

Házená

DRAMA AŽ DO KONCE

24. srpna 2019  08:05
Páteční podvečer byl svědkem utkání 3. kola Fortuna ČFL, ve kterém domácí Cábelíci přivítali mužstvo z jihu Čech. Utkání bylo pro diváky určitě zajímavé, padlo celkem 5 branek a rozhodčí rozdal 10 žlutých karet.

FK KRÁLŮV DVŮR – FC PÍSEK 3:2 (2:0)
Branky: 8. Kraus, 25. Balšánek, 86. Kraus – 50. Kulík, 70. M. Held
ŽK: Procházka, Kůžel, Balšánek, Šebek – Ulbrich, Sajtl, Benetka, M. Held, Kubiš, Klement
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 13:14.

FK Králův Dvůr: Krček – Bouček, Hell, Novák, Blažek – Procházka (84. Šolaja), Balšánek (69. Beňo), Kraus (90.+4 Bíba), Šebek, Osvald (90. Zelenka) – Kůžel (63. Krejdl)
Náhradníci: Špicl – Šolaja, Krejdl, Beňo, Bíba, Zelenka

FC Písek: Klement – Sajtl (52. Hrachovec), Běloušek, Vacovský, Holý (61. Presl) – Benetka, J. Held (41. Kulík), Vávra (29. Kubiš), M. Held, Petřík (79. Hajdo) – Ulbrich
Náhradníci: Satrapa – Mařík, Hrachovec, Presl, Kulík, Kubiš, Hajdo
Rozhodčí: Martínek – Šťastný, Linhart . . , Diváci: 320

Od úvodu zápasu se tlačili domácí před branku Písku. Už ve 3. minutě se po rohu dostal na zadní tyči k míči M.Procházka, ale jeho střelu ještě dokázali hosté z brankové čáry odvrátit. To v 8. minutě se skóre už měnilo, Martin KRAUS si srovnal míč před pokutovým územím a krásnou střelou k tyči z 20 metrů poslal Cábelíky do vedení – 1:0. Ve 25. minutě se Procházka udržel v těžké pozici u postranní čáry míč ve hře, Šebek narýsoval v pádu kolmici, na kterou si naběhl Jakub BALŠÁNEK a křížnou střelou tváří v tvář překonává píseckého brankáře. Ještě do poločasu Písek dvakrát vystřídal, postupně se dostal více do hry a měl také ve 33. minutě šanci na snížení, když přetažený centr Michala Helda se dostal až k Holému, ale ten pálí bez přípravy těsně vedle zadní tyče.

Úvod 2. poločasu přinesl šanci Cábelíků, ale M.Kraus z výhodné pozice branku minul. Na druhé straně rychlý přechod do útoku přinesl zdramatizování zápasu. Krček jen vyboxoval centr z levé strany k Ulbrichovi, který si ve vzduchu hezky obránce a jeho křížnou střelu do tyče se následně do Kulíka odrazila do prázdné brány – 2:1. Snížení hosty povzbudilo, domácí znervózněli a zbytečně ztráceli míče uprostřed hřiště. V 70. minutě po chybě uprostřed hřiště a rychlém přechodu do útoku se hostující Petřík se dostal k volnému míči a překrásnou ranou z 23 metrů trefil spojnici králodvorské brány. Krček plachtil marně a dobíhající Martin HELD zblízka doklepl za jeho záda – 2:2.

Domácí také prostřídali a chtěli utkání rozhodnout, v 80. minutě si úplně volný Osvald naběhl do šestnáctky na centr z pravého křídla, jeho hlavička však skončila v náručí brankáře Klementa. Za chvíli se znovu Osvald krásně prokličkoval píseckou obranou a před velkým vápnem přistrčil Krausovi. Ten jemně sklepl pro Beňa, jehož parádní pumelenici vyrazil hostující brankář a následná dorážka Krejdla mířila vedle branky. V 86. minutě se domácí dočkali, hrubku píseckého obránce Kubiše v rozehrávce Cábelíci potrestali. Krejdl si šikovně naběhl za píseckého beka, vystihl jeho malou domů a po jeho přiťuknutí zblízka napnul síť Martin KRAUS a utkání rozhodl – 3:2.

Do konce zápasu měli domácí ještě 2 šance, ale branka už nepadla. Kubiš znovu kiksnul, na půlce si posunul míč daleko před nohu a vypíchl mu ho Beňo. Krejdl ještě posunul do samostatného nájezdu na Krause, jeho tutovku zmařil včasným vyběhnutím a vynikajícím zákrokem písecký brankář. Cábelíci tak i ve druhém domácím zápase vybojovali těsné vítězství a připsali si 3 body do tabulky.

Už ve středu 28. srpna se Cábelíci znovu představí na domácím stadionu, když ve 2. kole MOL Cupu přivítají exligovou Duklu Praha. Začátek utkání je v 17 hodin a pro diváky bude připravena losovaná tombola.