MEM 2013      MEŽ 2013

Házená

CÁBELÍKŮM SE POVEDL OBRAT

12. října 2019  16:37
Slunečné sobotní dopoledne bylo svědkem středočeského derby v rámci 10. kola Fortuna ČFL, domácí mužstvo bylo vzhledem k postavení v tabulce mírným favoritem, ale jeho vítězství se nerodilo lehce.
FK KRÁLŮV DVŮR – SK BENEŠOV 4:1 (1:1)
Branky: 11. Kraus, 66. Novák, 71. Kraus (PK), 87. Beňo – 8. Srb
ŽK: Ježdík, Urban (BNS)
Rozhodčí: Vychodil – Tesař, Průcha . . . Diváci: 180

Od úvodu utkání se dopředu tlačili domácí, ale branku vstřelili hosté. V 8. minutě se na pravé straně Cábelíkům nepovedlo zastavit kombinaci hostů, kolmá přihrávka našla na hranici velkého vápna P.Srba a ten se přes padajícího Krčka prosadil střelou, která zapadla u zadní tyče - 0:1. Vedení hostů netrvalo dlouho, už v 11. minutě si po rohu Balšánka našel odražený míč Martin KRAUS a pohotovou střelou přes celou branku vyrovnal na 1:1. Ve 30. minutě znovu zahrozili domácí, z trestného kopu zamířil k pravé tyči M.Kraus, ale jeho pokus bravurně zlikvidoval hostující Tetour. Do konce 1. poločasu branka nepadla a tak se do kabin odcházelo za nerozhodnutého stavu 1:1.

Úvod druhého poločasu domácí Cábelíci tradičně prospali, po sérii nepřesností uprostřed hřiště se hosté dostali k zakončení, Krčkem vyraženou střelu dokonce dostali do branky, avšak ta nakonec neplatí. Pomezní sudí totiž signalizoval ofsajdové postavení. Postupně se tak začali prosazovat domácí, v 58. minutě se po centru Balšánka z pravé strany dostal do šance David Kůžel, jeho prudkou hlavičku ale reflexivně zneškodnil brankář.
V 66. minutě se skóre už měnilo, po rohovém kopu se k míči u lajny dostal Blažek a jeho centr poslal hlavou Ruda NOVÁK přesně do zadní šibenice Tetourovy branky – 2:1. To však nebylo vše, v 71. minutě si na kolmou přihrávku do vápna naběhl střídající M.Procházka, bránící Pedro ho nedovoleným zákrokem poslal na zem a rozhodčí nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil Martin KRAUS a se štěstím dostal míč pod padajícím Tetourem do branky – 3:1. Před koncem utkání ještě Cábelíci navýšili vedení. Balšánek pěkně prostrčil na volného Davida BEŇU a ten z hranice velkého vápna nedal hostujícímu brankáři šanci a upravil na konečných 4:1 pro domácí mužstvo.
Za zlepšený výkon ve druhém poločase si zaslouženě připisují domácí Cábelíci do tabulky 3 body a zůstávají tak po 10. kole na výborném 3. místě Fortuna ČFL – skupina „A“.
FK Králův Dvůr: Krček – Blažek, Hell, Novák, Zelenka, Šebek, Balšánek (C), Beňo (89. Vlasák), Kraus (76. Bouček), Krejdl (57. Procházka), Kůžel (84. Šolaja)
Náhradníci: Špicl – Vlasák, Osvald, Šolaja, Procházka, Bouček

SK Benešov: Tetour – Lupač (83. Urban), Vosáhlo, Filip (67. Zoubek), Pedro, Ježdík, Engelmann, Turek, Krasnyanyk (72. Azilinon), Vrňák (72. Procházka), Srb (81. Dufek)
Náhradníci: Schummer – Urban, Procházka, Azilinon, Dufek, Zoubek