On-line:
1

Fotbalový Rousínov těží ze širokého kádru. Svratce dal na jejím hřišti pět gólů

13. května 2019  17:40
S pokorou přijeli fotbalisté Tatranu Rousínov do brněnského Komína k zápasu krajského přeboru se Svratkou Brno. Domácí na svém menším hřišti umí soupeře potrápit. A to se také potvrdilo. Jenže v Rousínově právě panuje fotbalová pohoda a tým trenéra Tomáše Kovandy ji přetavuje v bodové zisky. U Brněnské přehrady vyhrál vysoko 5:0.

V úvodu utkání se hrálo více na polovině Rousínova a domácí několikrát zahrozili. Ovšem po čtvrthodině našel Řepka z výkopu Dvořáka, který všem utekl a přízemní střelou k tyči otevřel skóre. Za deset minut nato našel Buršík nádhernou přihrávkou Kuklínka, a ten se také nemýlil. Ještě do poločasu Tatran navýšil vedení, když si centrovaný míč do vlastní branky srazil obránce Jan Pluháček. „Musím kluky pochválit. Jsme na vítězné vlně, od začátku jsme zápas zvládali a už do poločasu jsme to třemi brankami rozhodli,“ chválil kouč Tatranu.
Druhý poločas si hosté už více méně zkušeně pohlídali. Domácí sice měli tutovky, ale góly dával jen Tatran. Dvěma se v závěru blýskl střídající Giorgi Davitashvili. Celkově hosté předvedli velmi dobrý výkon, na druhou stranu je výsledek možná pro domácí krutý. „Teď je v Rousínově spokojenost a já jsem strašně rád, že po dvou a půl letech nějakých stálých potíží mužstvo šlape perfektně. Pořád sice máme pět stabilních hráčů zraněných, ale díky tomu, že vedení zajistilo jednadvacet kvalitních fotbalistů, tak nemáme problémy. I při absenci těch pěti hráčů je nás pořád šestnáct a každý je v podstatě adekvátně nahraditelný,“ zdůvodnil Kovanda výborné jarní výsledky svého týmu.
FC Svratka Brno – TJ Tatran Rousínov 0:5
Poločas: 0:3. Branky: 16. Dvořák, 25. Kuklínek, 38. Pluháček (vlastní), 82. a 86. Davitashvili. Rozhodčí: Vařacha – Šenkýř, Knecht. ŽK: Kuklínek (Rous.). Diváků: 120.
Rousínov: Řepka – Hartl (70. Procházka), Mrnuštík, Rozehnal, Honek (79. Davitashvili) - Kuklínek (71. Břoušek), Horváth, Buršík, Líznar, Dvořák – Lička (82. Pupp). Trenér: Tomáš Kovanda.

Krátké zprávy z klubu

Žáci na Startu bez bodů a bez vstřelené branky.

01.09. 2019 | 13:38 Po úvodním kole, kdy obě mužstva žáků bodovala se první venkovní utkání oběma vůbec nepovedla.Starší prohráli 4:0 a mladší vysoko 13:0.

Starší přípravka";B"; veze bodík z Brankovic

01.09. 2019 | 13:33 Úvodní utkání sehrála starší přípravky B na hřišti v Brankovicích a uhrála remízu 10:10, branky:Vanderka 4x, Bartošek Matěj 2x, Mahdal 2x, Bartošek Adam a Kovařík.

Přípravky na úvod proti Velešovicím

30.08. 2019 | 09:04 Netradičně ve čtvrtek se střetla mužstva přípravek s celky Velešovic. Starší přípravka ";;A";; zvítězila 19:9, branky:Vanderka 7x, Bartošek Matěj 4x, Hanák 3x, Juráček 2x, Spisar, Doležel a Bartošek Adam.
Mladší přípravka remizovala 10:10 , branyk:Volgemut 6x, Bukovský 4x.

Žáci vstoupil do sezony vítězně.

30.08. 2019 | 08:50 Na úvod soutěže hostila naše žákovská mužstva celky Bohunic. Byla to zároveň derniéra, protože díky neochotě vedení Spartaku Slavíkovice spolupracovat s mládeží bylo vedení Tatranu nuceno další mistrovská utkání žáků přesunout na hřiště do Habrovan, kde vedení Habrovan nám vyšlo maximálně vstříc a od příštího kola již budou žakovská mužstva hrát a trenovat na hřišti v Habrovanech.
K samotným utkáním, starší žáci zvítězili celkem přesvědčivě 6:1, branky:Buchta 2x. Hráček 2x, Hustoles a Šlimar.
Mladší rovněž zvítězili a to v poměru 5:2, branky:Meitner 3x, Košťál 2x.

© 2012 Dalibor Fridrich publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.