1

SK Slavoj Pozdeň - Baník Švermov 0:2 (0:0)

A-Tým  02. listopadu 2019  20:41
Vychytal to dorostenec ...
První poločas se nesl ve znamení oboustranně opatrnější hry, ze které moc šancí nevyplynulo. A brankaři se hodně snažili a útočníkům snad i četli myšlenky. A ve větší permanenci byl šestnáctiletý gólman Baníku, který vyrazil balony z kopaček Petržílky, P. Štěpánka či Hadriky, zatímco švermovští útočníci měli horší mušku. Tedy až na kanonýra Šimůnka, který si ve 22.minutě naběhl mezi obránce a gólman Košta jen tak tak reflexivně zasáhl.
Druhý díl dnešního mače načali aktivněji hosté, ale Šimůnkova rána po teči skončila rohovým kopem. V 56.minutě však přišel centr za obranu, kam si naběhl Kotouček, v tu chvíli nejmenší hráč na hřišti, a přesnou hlavičkou poslal hosty do vedení 0:1. Jen tři minuty po té mohl skóre navýšit Šimůnek, ale Košta byl opět proti a jeho střelu vyrazil. To domácí asi nabudilo a po hodině hry P. Štěpánek přiťukl Hadrikovi, jehož dělovka však minula zpola odkrytou bránu. Najednou byli pozdeňští všude dřív a tak další pokus Hadriky musel vyboxovat mladičký brankař Švermova. Po několika minutách se Pozdni povedlo přečíslili soupeřovu obranu, jenže Petržílka od bodu penalty mířil o metr vedle tyče. Pak ještě Cífka trefil do boční sítě, ale mohlo udeřit i na druhé straně, když Kotouček netrefil horní roh branky. Další dva pokusy domácích o zakončení byly hlavičkou, ale pokaždé bránu minuly. Po druhé žluté pro Pražáka tlak Pozdně pominul a po ojedinělém protiútoku Šimůnek dvě minuty před koncem výhru hostů pojistil.