Házená

SK Slavoj Pozdeň - Viktorie Černuc 0:5 (0:2)

A-Tým  19. října 2019  21:04
Po výborném výkonu ve Velvarech Pozdeň doma selhala ...
Zmar, těžko najít lepší slovo vystihující sobotní fotbal v podání domácích hráčů.
Přitom pro ně vše vypadalo dokonale. Až na dvě výjimky kompletní sestava, plná lavička náhradníků, soupeř z konce tabulky, ideální fotbalové počasí. To vše ale vydrželo jen pár minut. Nejprve rozhodčí pustil faul na pozdeňského Erbu, aby vzápětí foukl drobné přistrčení asi 30m od jejich branky. Prudkou pumelici dokázal gólman Košta vyrazit jen před sebe a, protože hosté věřili brankáři mnohem méně než domácí, tak dobíhali a pak doráželi skoro do prázdné. Na takové začátky jsou v Pozdni zvyklí, a tak to vypadalo, že je tento gól spíše nabudí. Bohužel pro ně povzbuzení hosté, známí svou tvrdostí a atletickými schopnostmi, nehodlali pustit soupeře ke hře. V 17.minutě bylo pro Pozdeň ještě hůř, oslněný Dlugi si sáhl na dlouhý nákop hostí a protože byl poslední, rozhodčí Čechovský tasil přísnou červenou. Pak se hosté dopustili několika dost ostrých zákroků, které ovšem byly opakovaně řešeny jen domluvou. A tak ve 23 minutě další trestňák proti domácím, krásně postavená zeď, ale jaksi se pozapomnělo na hráče stojícího vedle ní, který si rozehraný přímý volný kop v klidu zpracoval a sám před brankou nezaváhal. Po tomto gólu přišla asi nejlepší pasáž domácího týmu. Hosté trochu zvolnili a pozdeňští se začali dostávat k jejich brance. Bohužel, jejich největší (a možná jedinou skutečnou) šanci neproměnil Hotový, když osamocen na penaltové značce minul asi o 2 metry.
Do druhého poločasu se tedy vstupovalo za stavu 0:2 a kdo věřil v zmrtvýchvstání místního mužstva, byl zklamán. Celý druhý poločas byl spíše o běžeckých závodech než o fotbale a na domácích se začalo projevovat oslabení o jednoho muže v poli. A když se v 68. minutě nepodařila spolupráce mezi brankářem a obranou při stavbě zdi a míč zapadl k bližší tyči, bylo skoro hotovo. Pozdeňský zmar byl završen v 77. a 87. minutě, kdy si nejprve dal vlastní gól Pražák a poté si hostující útočník oloupal obránce a přisoudil Pozdni potupného bůra.